Πριν από περίπου έναν μήνα η Βανέσα Αδαμοπούλου συμμετείχε σ με τον Λάκη Παπαδόπουλου σε ένα τραγούδι με τίτλο, ‘Κοντέσα Κοντεσίνα Μου‘.
Τώρα η ίδια κυκλοφορεί το νέο της single και συνεργάζεται με δυο καλλιτέχνες που έχουν χαράξει την δική τους πορεία στην ελληνική μουσική. Μιλάμε για το single ‘Χώρισα Χθες‘.
![Βανέσα Αδαμοπούλου - Χώρισα Χθες (Official Music Video) - YouTube](https://i.ytimg.com/an/JFeVHXHor2A/15959313315144040918_mq.jpg?v=64559a6e)
Ο Γιώργος Παπαποστόλου των Μπλε υπογράφει την μουσική ενώ τους στίχους υπογράφει ο Γιώργος Παρώδης επίσης μέλος των συγκροτήματος των Μπλε. Το άγγιγμα τους φαίνεται ξεκάθαρα στο κομμάτι και στην αλλαγή που κάνει μαζί τους η Βανέσα Αδαμοπούλου.
© 2023, Christos Vasilakopoulos. All rights reserved.