Ένα από τα θρυλικά ελληνικά τραγούδια του λεγόμενου εμπορικού ρεπερτορίου της δεκαετίας του ’90, ήταν το ‘Μαργαρίτες‘ που ακούσαμε σε πρώτη εκτέλεση από την Άντζελα Δημητρίου.
Είναι από τα πολλά τραγούδια της δισκογραφίας της που σφράγισε με την ερμηνεία της και ένα από τα πιο αναγνωρίσιμα intro τραγουδιών δια χειρός Φοίβου.
Σήμερα, η Φαίη Θεοχάρη με τις ευλογίες του Φοίβου κυκλοφορεί το τραγούδι ως δικό της single.
![Φαίη Θεοχάρη & Φοίβος- «Μαργαρίτες» | Το mega hit των '90s σε μια μοναδική επανεκτέλεση! - Ράδιο Πόλις 99,4 - Λάρισα](https://www.radiopolis.gr/wp-content/uploads/2024/03/%CE%A6%CE%B1%CE%AF%CE%B7-%CE%98%CE%B5%CE%BF%CF%87%CE%AC%CF%81%CE%B71@2x.jpg)
Η νέα τραγουδίστρια που μέχρι στιγμής συνεργαζόταν με τον Γαβριήλ Γαβριηλόγλου, κυκλοφορεί την πρώτη της διασκευή και το single συνοδεύεται με ένα music video σε σκηνοθεσία Άλεξ Κωνσταντινίδη.
© 2024, Christos Vasilakopoulos. All rights reserved.