Η Κύπρος είναι η επόμενη χώρα που επέλεξε την συμμετοχή της για τον Διαγωνισμό της Eurovision!
Ο 24χρονος Andrew Lambrou θα είναι ο φετινός εκπρόσωπος της Κύπρου. Πριν απο λίγα λεπτά κυκλοφόρησε και το “Break a Broken Heart”, το τραγούδι με το οποίο ο νεαρός ερμηνευτής θα προσπαθήσει να φέρει το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.
Το τραγούδι υπογράφουν έμπειρα ονόματα του Διαγωνισμού. Ο Thomas Stengaard (Δανία 2013, Γερμανία 2018, Άγιος Μαρίνος 2021, Κύπρος 2021 κ.α.), Jimmy “Joker” Thörnfeldt (Άγιος Μαρίνος 2021, Κύπρος 2021, Σουηδία 2021), Marcus Winther-John (Ανδόρρα 2009) και Jimmy Jansson (Δανία 2020) ανήκουν στην δημιουργική ομάδα του “Break a Broken Heart”. Ο ίδιος ο Andrew χαρακτήρισε την συμμετοχή του ως power ballad με κάποιες ιδιαιτερότητες. Το τραγούδι κυκλοφορεί σε Ελλάδα και Κύπρο από την Panik Records!
![](http://musichunter.gr/wp-content/uploads/2023/03/Andrew_Lambrou_Cyprus_ESC_2023-1280x720-1024x576.jpg)
Παρακάτω απολαύστε το επίσημο clip της φετινής κυπριακής συμμετοχής:
Πριν από λίγο καιρό ο Andrew Lambrou είχε παραχωρήσει αποκλειστική συνέντευξη στο Music Hunter. Διαβάστε την παρακάτω:
Εμείς δεν έχουμε παρά να ευχηθούμε καλή επιτυχία στον Andrew Lambrou και σε ολόκληρη την κυπριακή αποστολή!
© 2023, Thanos Kritsimis. All rights reserved.