Για χρόνια ανήκει στην Σπείρα Σπείρα του Σταμάτη Κραουνάκη. Συμμετείχε στο τελευταίο album του μουσικοσυνθέτη και έχει πάρει μέρος σε πολλές συναυλίες αλλά και μουσικές εκπομπές.
Ο Χρήστος Γεροντίδης κυκλοφορεί το πρώτο του single με τον τίτλο, ‘Ο Παίχτης‘.
![Μπορεί να είναι εικόνα 1 άτομο, πισίνα και κείμενο που λέει "ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΕΡΟΝΤΙΔΗΣ ΠΑΙΧΤΗΣ"](https://scontent.fath3-4.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/395412334_1010832839986553_8347073663191137148_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=t6Rh1TK58asAX9SvjEP&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&oh=00_AfCDxWms1KHbpnT90xq8SlbhQfzJGDq2LTrXvADn8Px9DA&oe=65456A0A)
Το τραγούδι είναι σε στίχους και μουσική του Φοίβου Δεληβοριά και παρόλο που έχει όλα τα συστατικά της υπογραφής του Δεληβοριά, ο Γεροντίδης καταφέρνει και μας κάνει να ξεχνάμε τον συνθέτη βάζοντας την προσωπική του σφραγίδα στο κομμάτι.
Ο Δημήτρης Μακρής & Εύη Σούλη υπογράφουν την σκηνοθεσία ενός σχεδόν κινηματογραφικού music video.
© 2023, Christos Vasilakopoulos. All rights reserved.